Biochar je stabilní forma odstraňování oxidu uhličitého

Během nedávné konference Biochar III (17.-22. září 2023, Tomar, Portugalsko) byla znovu zdůrazněna  odpovědnost vědecké komunity za to, aby široké společnosti sdělila pádné důkazy, které se objevily ohledně potenciálního přínosu biocharu k dekarbonizaci a zmírnění klimatických změn.

Abychom tohoto cíle dosáhli, připravili jsme dopis, který, jak věříme, představuje úroveň poznání sdílenou širokou vědeckou komunitou.

Proto bychom vás rádi pozvali k prostudování dopisu na následujícím odkazu:  Biochar is a durable form of Carbon removal a v případě, že s ním souhlasíte, jej podle pokynů podepsali s cílem potvrdit naše společné porozumění ohledně trvalé povahy biocharu jako technologie odstraňování oxidu uhličitého a negativních emisí, která nabízí dlouhodobou sekvestraci uhlíku pro proces dekarbonizace a podporuje udržitelné zemědělství.

Kromě toho neváhejte sdílet tuto výzvu ve svých kruzích a pomocí svých vlastních kontaktů na sociálních sítích.

Děkujeme,

David Chiaramonti, Johannes Lehmann, Franco Berruti and Paola Giudicianni