Inovativní materiál ROOFCHAR® pro zelené střechy

Ve spolupráci s Českou zemedělskou univerzitou v Praze byl vyvinut inovativní materiál ROOFCHAR® pro zelené střechy a stěny.

Tento materiál:

• zvyšuje zádrž dešťových srážek v substrátu či půdě, minimalizuje výkyvy vlhkosti substrátu a snižuje potřebu dodatečné závlahy
  • zlepšuje využití biogenních prvků a živin – zadržuje je a pomalu uvolňuje
  • stabilizuje (zadržuje) kontaminanty a zabraňuje jejich vstupu do rostlin
  • zvyšuje mikrobiální aktivitu v půdě, rozvoj mikroorganismů a půdního edafonu
  • snižuje únik výživových látek, ale i kontaminantů, do podzemních vod
  • zlepšuje podmínky pro aplikaci pomocí mykorhizní symbiózy
  • sekvestruje velké množství uhlíku v půdě (použitím 1 kg biocharu odstraníme cca 2,7 kg CO2 potencionálně emitovaného do atmosféry

Nasycený materiál je také o 5 % lehčí, ale zadržuje o 15 % více vody, než konvenční střešní substrát.

Více informací můžete najít zde: Roofchar® - Substrát s Biocharem pro zelené střechy a stěny - BBCOM.cz