Nadační fond Biochar Foundation umazává uhlíkovou stopu lidí

Uhlíkovou stopu ukládají do polí a kravské podestýlky. Český fond zachytává CO2 v biouhlu, který pak zlepšuje farmářům půdu

Nadační fond Biochar Foundation umazává uhlíkovou stopu lidí - vyrábí totiž biouhel, který v sobě zachycuje velké množství emisí CO2. Jeden kilogram biouhlu odstraní 2,72 kilogramu CO2 z atmosféry. Biouhel, vzniklý speciálním spalováním pomocí pyrolýzy, se pak přidává do polí, která jsou díky němu bohatší na živiny a lépe zadržují vodu. Fond funguje teprve dva roky a už se mu podařilo z atmosféry odstranit 360 tisíc tun oxidu uhličitého.